Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

Colombo Pond Test Lab Professional

Colombo Pond Test Lab Professional

ID produktu:

E582

Varianta krmiva:

Colombo TestLab Professional - Multi Test Kit vhodný pro sladkovodní, mořskou nebo rybniční vodu

Colombo TestLab - Testy pro více testů na amoniak (NH3), pH (kyselost), KH (uhličitanová tvrdost), GH (obecná tvrdost), NO2 (nitrtit), NO3 (dusičnan) a PO4 (fosfát). Testovací souprava rovněž zahrnuje zkumavky, barevné tabulky, stříkačky a příručku s návodem k použití.

  • pH (40 testů)
  • Obecná tvrdost GH (25 testů)
  • Alkalita (25 testů)
  • Dusitan (40 testů)
  • Dusičnan (40 testů)
  • Amoniak (40 testů)
  • Fosfát (40 testů)

Dodává se v pevném plastovém pouzdře s držadlem pro nošení a dokonalé skladování.

Testování na pH
Hodnota pH označuje, zda je voda kyselá, neutrální nebo zásaditá. Pokud je voda příliš kyselá nebo zásaditá, může to rychle vést ke smrti ryb.

Testování na NO2
Dusitan (NO2) je produkován užitečnými bakteriemi během rozkladu amoniakového odpadu vylučovaného rybami. Dusitan může nepříznivě ovlivnit zdraví vašich ryb, i když je přítomen v nízkých koncentracích. Dusitan se bakteriemi ve filtru rozkládá na dusičnany, které jsou pro ryby životně neškodné.

Testování na NO3
Dusitan (NO3) je produkován užitečnými nitrifikačními bakteriemi ve filtrech akvárií nebo rybníků během rozkladu toxického odpadu (amoniak a dusitan). Dusičnan není toxický pro ryby ve vašem akváriu nebo rybníku, ale příliš vysoké koncentrace mohou bránit reprodukci a růstu.
Dusičnan je rostlinná strava. Vyšší hladina dusičnanů bude simulovat potenciální růst rostlin. Proto se akvária nebo rybníky s vysokou koncentrací dusičnanů často setkávají s problémy s řasami

Testování na KH / TA (celková alkalita)
TA, také nazývaná uhličitanová tvrdost nebo dočasná tvrdost,  vytvoří vazbou vápníku s oxidem uhličitým. Tato vazba je důležitá pro pufrování pH v akváriu nebo rybníku.

Testování na GH (obecná tvrdost)
GH měří celkové množství minerálů rozpuštěných ve vodě. Všechny rozpuštěné minerály, které určují „tvrdost“ vody, jsou nezbytné pro biologické procesy, které se vyskytují ve vašem akváriu nebo rybníku. Pokud je tvrdost příliš nízká, tyto procesy tyto procesy brzdí a rybník stagnuje.

1 299 Kč

včetně DPH