Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

Cyprinocur HV-1 Potect - na kapří neštovice

Cyprinocur HV-1 Potect - na kapří neštovice

ID produktu:

vaneb

Varianta krmiva:

Prášek se používá k léčbě příznaků neštovic kapřích, použití přímo na kůži ryb.

 

Kapří neštovice jsou způsobeny herpes virem CyHV-1, který nesmí být zaměňován s virem KHV. Neštovice neohrožuje koi kapra, ale může způsobit poruchy růstu a imunodeficience a vést k deformitě kostry u mladých ryb. Voskovité kožní výrůstky jsou problémem, protože infikované ryby jsou stálým rizikem pro zdravé  ryby. V průběhu nemoci může dojít ke zničení celých ploutví a vezmou tak koi  její krásu.

 

Hlavním rysem jsou bělavé, voskovité, vyvýšené výrůstky na kůži a ploutvích, které se vyskytují hlavně pod 15 ° C. U některých koi tyto příznaky vymizí nad 19 ° C, v jiných zůstávají neštovice trvalé a znehodnocují ho.

CyHV-1 Protect je homeopatický izopatický lék na okrasné ryby, zejména koi. Lokálně se používá k léčbě infekce a profylaxe neštovic. Uzdravení může být podporováno přidáním Provivit-1.

 

Ošetření přípravkem CyHV-1 Protect by se mělo provádět jednou týdně. V závislosti na závažnosti příznaků by měla být léčba opakována 4-8x. Doba používání není v zásadě omezena.

 

Pokud nedojde ke zlepšení během 6-8 týdnů, měl by být konzultován veterinární lékař specializovaný na ryby.

 

Před ošetřením vložte ryby do kontrolní nádoby a během ošetření jemně vyndejte mimo vodu. Nevyndavujte  ryby z vody déle než 2 minuty.

Pokud není předepsáno jinak, postižené oblasti kůže (bělavé vyvýšené oblasti s voskovým vzhledem) ryb rovnoměrně posypejte práškem. Krátce nechejte naboptnat prášek na kůži a poté vložte ryby zpět do vody. Ponořením do vody vytvoří trvanlivý gelový povlak na rybí kůži.

 Příčiny neštovic kaprů:

 

- kolísání teploty

 

- stres

 

- oslabený imunitní systém

 

 

Příznaky neštovic kapří:

 

- Bílý voskový, zvýšený potah na kůži a ploutvích

 

- Poruchy růstu, nechutenství, imunitní nedostatky

Nesmí se používat u zvířat používaných k produkci potravin. CYHV-1 Protect neznečišťuje vodu z rybníka nebo filtr ,je volně to prodejný lék, který je vyráběn podle pravidel německého zákona o léčivých přípravcích certifikovaným výrobcem. 
Dodržujte prosím pokyny pro balení a varování na originální láhvi.

Složení: 7,5 g Grifola frondosa e volumine celulae (lyofil, sterilní) D4 Trit. (Předpis 6 HAB). 7,5 g Penicillium glabrum e volumine mycelii (lyofil., Sterilní.) D4 Trit. (HAB, pravidlo 6).

 

Pomocné látky: hydroxyethylcelulóza

940 Kč

včetně DPH