Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

FlowFriend HP (50 000 l)

FlowFriend HP (50 000 l)

ID produktu:

5uta4

FlowFriend je daleko napřed v oblasti energeticky účinného čerpání vody. FlowFriend již splňuje nejvyšší třídu MEI nad 0,7. Třída MEI, index minimální účinnosti, souvisí s účinností jak motoru, tak hydrauliky čerpadla a je směrnicí zavedenou v roce 2012, aby byla úspora energie u vodních čerpadel povinná.


Abychom zdůraznili zvláštnost tohoto úspěchu: od července 2014 bude EU vyžadovat minimální MEI ve výši 0,4.

Série FlowFriend:

 • extrémně energeticky efektivní
 • standardní regulace průtoku/rychlosti
 • volitelné ovládání 0-10V
 • velké toky s nízkým příjmem energie
 • extrémně tichý
 • vysoce účinný motor s permanentními magnety nové generace
 • 3 různé optimalizované skříně čerpadla, kompletně odlité z nerezové oceli 316
 • optimální vyladění pro všestranné aplikace, vysoce účinný motor IE4
 • motor vyvinutý a vyrobený v Německu 
 • Celosvětové použití: napětí v rozmezí 100-240V /50-60 Hz

Standardně má každý typ FlowFriend nastavitelnou rychlost (600-2550 ot./min.). Pro regulaci je na čerpadle zabudován displej, kde lze odečítat i výkon a hodiny. Každý FlowFriend lze ovládat také externě přes volitelný vstup 0-10V. Velkou výhodou motorů s permanentními magnety oproti frekvenčně řízeným asynchronním motorům je pozoruhodně vysoká účinnost při nízkých otáčkách. Ve vyšších otáčkách jsou však také výrazně hospodárnější.

Důmyslná tělesa čerpadla
Hydraulika čerpadla se skládá z oběžného kola čerpadla a tělesa čerpadla. Hydraulika FlowFriend je vyrobena výhradně z lité nerezové oceli 316. Robustní, hladký a dokonalý tvar pro minimální vnitřní ztráty.

Hydraulika určuje:

 • do značné míry celková účinnost čerpadla
 • vhodnost čerpadla pro konkrétní aplikaci.

FlowFriend HP
HP má těleso čerpadla s uzavřenějším oběžným kolem a tím i vyšším tlakem. HP je určeno především pro dopravní výšky od 4 mwc (0,4 bar). Přesto HP čerpá až 50 m3/hod a má maximální tlak 14 mwc (1,4 bar).
HP je velmi vhodný například pro pískové filtry a větší dopravní výšky. I když mají trubky více ohybů a obsahují armatury, jako je UV a topení, HP je vynikající volbou. HP má 3” sání a 2,5” na výtlačné straně.

Motor a těsnění
FlowFriend má velmi kvalitní hřídelové těsnění Eagle Burgmann. Samotný motor byl vyvinut a je vyráběn jedním z největších a nejvýznamnějších německých výrobců elektromotorů. Účinnost motoru se v závislosti na otáčkách pohybuje mezi 88 a 94 %.

Suchý oběh nebo
ucpávkový oběh FlowFriend je čerpadlo instalované nasucho s hřídelovou ucpávkou (suchý oběh). Tato technika je z hlediska energie a bezpečnosti lepší volbou ve srovnání s takzvanými mokrými vlečky (kde se kotva čerpadla otáčí ve vodě). Z tohoto důvodu se v průmyslových aplikacích používají téměř pouze čerpadla s hřídelovou ucpávkou. Vzhledem k tomu, že kotva a stator jsou u suchých žlabů umístěny extrémně blízko sebe, mají výrazně menší ztráty energie během provozu ve srovnání se suchými žlaby. S mokrými běžci je vždy kompromis. Pokud je vzdálenost mezi statorem a kotvou velmi malá, je riziko poškození v důsledku uvíznutí nečistot mezi kotvou a statorem velmi vysoké. Pokud se však vzdálenost zvětší, energetické ztráty čerpadla se zvýší na druhou.
Pokud je poškozena statorová strana bezucpávkového ventilu, je možný přímý kontakt mezi jádrem (s napětím nad 300 V) a vodou. Mokrý běžec se proto nedoporučuje pro aplikace, kde se lidé dotýkají vody nebo v ní plavou.

Výsledek čerpadla se nejlépe odráží v tabulkách a specifikacích čerpadel. Čerpadlo bylo testováno ve zkušebním zařízení, které vyhovuje následujícím normám: NEN-EN-ISO 9906. Čerpadlo vyhovuje evropské směrnici 2009/125/EC (požadavky na ekodesign vodních čerpadel).

 

61 250 Kč

včetně DPH