Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

FlowFriend HP

FlowFriend HP

ID produktu:

ju4a3

Série FlowFriend:

 • extrémně energeticky efektivní
 • standardní ovládání průtoku/rychlosti
 • volitelné ovládání 0-10V
 • velké toky s nízkým příjmem energie
 • extrémně tichý
 • vysoce účinný motor nové generace s permanentními magnety
 • 3 různá optimalizovaná tělesa čerpadla, kompletně odlitá z nerezové oceli 316
 • optimální tuning pro všestranné aplikace a prvotřídní motor IE4
 • motor vyvinutý a vyráběný v Německu 
 • world wide aplikace: měnící se napětí e kódování van100-240V / 50-60 Hz

Ve výchozím nastavení je u každého typu FlowFriend možné nastavit rychlost (600-2550 ot / min). Pro regulaci byl na čerpadle zabudován displej, kde lze také odečíst výkon a hodiny. Každý FlowFriend lze také ovládat externě prostřednictvím volitelného vstupu 0-10V. Velkou výhodou motorů s permanentními magnety oproti frekvenčně řízeným asynchronním motorům je pozoruhodně vysoká účinnost při nízkých otáčkách. Ve vyšších otáčkách jsou však také výrazně úspornější.

Důmyslná tělesa čerpadla
Hydraulika čerpadla se skládá z oběžného kola čerpadla a tělesa čerpadla. Hydraulika FlowFriend je vyrobena výhradně z lité nerezové oceli 316. Robustní, hladký a perfektní tvar pro minimální vnitřní ztráty.

Hydraulika určuje:

 • do značné míry celkovou účinnost čerpadla
 • vhodnost čerpadla pro konkrétní aplikaci.

FlowFriend HP
HP má těleso čerpadla s uzavřenějším oběžným kolem a tudíž vyšším tlakem. HP je určen především pro dodávkové výšky od 4 mwc (0,4 baru). Přesto HP čerpá až 50 m3/hodinu a má maximální tlak 14 mwc (1,4 baru).
HP je velmi vhodný například pro pískové filtry a větší dopravní výšky. I když potrubí má více ohybů a obsahuje příslušenství, jako je UV a topení, HP je vynikající volbou. HP má 3 ”sání a 2,5” na výtlačné straně.

Motor a těsnění
FlowFriend má velmi kvalitní hřídelové těsnění Eagle Burgmann. Samotný motor byl vyvinut a je vyráběn jedním z největších a nejvýznamnějších německých výrobců elektromotorů. Účinnost motoru je v závislosti na otáčkách mezi 88 a 94%.


Suchý nebo ucpaný běhoun FlowFriend je čerpadlo instalované nasucho s hřídelovým těsněním (suchý běhoun). Z hlediska energie a bezpečnosti je tato technika vynikající volbou ve srovnání s takzvanými mokrými běžci (kde se kotva čerpadla otáčí ve vodě). Z tohoto důvodu se v průmyslových aplikacích používají téměř pouze čerpadla s hřídelovým těsněním. Vzhledem k tomu, že kotva a stator jsou v suchých běžcích umístěny extrémně blízko sebe, mají ve srovnání se suchými běžci výrazně menší ztráty energie během provozu. U mokrých běžců je vždy kompromis. Pokud je vzdálenost mezi statorem a kotvou velmi malá, riziko poškození v důsledku zaseknutých nečistot mezi kotvou a statorem je velmi vysoké. Pokud se však vzdálenost zvyšuje, energetické ztráty čerpadla se přímo zvyšují.
Pokud je statorová strana bezucpávkového ventilu poškozena, je možný přímý kontakt mezi jádrem (s napětím nad 300 V) a vodou. Mokrý běžec se proto nedoporučuje pro aplikace, kde se lidé dotýkají vody nebo v ní plavou.

Výsledek pumpy se nejlépe odráží v tabulkách a specifikacích pumpy. Čerpadlo bylo testováno na zkušebním zařízení, které splňuje následující normy: NEN-EN-ISO 9906. Čerpadlo vyhovuje evropské směrnici 2009/125/ES (požadavky na ekodesign vodních čerpadel).

Více informací
váha (kg) 18
Výrobce Stiloh
Hlava max. 14.1
Max. průtok (m3/hod) 48
Výfuk (mm) 3 "BSP / 2,5" BSP
Rozměry (mm) 375x232x266
Materiál nerezová ocel AISI 304 (1.4301)
EAN 8717591051480

64 705 Kč

včetně DPH