Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

FlowFriend PRO

FlowFriend PRO

ID produktu:

E1617

Řada FlowFriend:
• extrémně energeticky účinná
• standardní regulace průtoku/rychlosti
• volitelná regulace 0-10 V
• velké průtoky s nízkou spotřebou energie
• extrémně tichý
• velmi účinný motor nové generace s permanentními magnety
• 3 různá optimalizovaná tělesa čerpadla, kompletně litá z nerezové oceli 316
• optimální vyrovnání pro mnohostranné předávání motorů IE4 s nejvyšší účinností
• motor vyvinutý a vyráběný v Německu
• celosvětová aplikace: napětí v rozsahu ë zadní dodávka 100-240 V / 50-60 Hz

Ve výchozím nastavení je u každého typu FlowFriend možné nastavit rychlost (600-2550 ot / min). Pro regulaci byl na čerpadle zabudován displej, kde lze také odečíst výkon a hodiny. Každý FlowFriend lze také ovládat externě prostřednictvím volitelného vstupu 0-10V. Velkou výhodou motorů s permanentními magnety oproti frekvenčně řízeným asynchronním motorům je pozoruhodně vysoká účinnost při nízkých otáčkách. Ve vyšších otáčkách jsou však také výrazně úspornější.

Důmyslná tělesa čerpadla
Hydraulika čerpadla se skládá z oběžného kola čerpadla a tělesa čerpadla. Hydraulika FlowFriend je vyrobena výhradně z lité nerezové oceli 316. Robustní, hladký a perfektní tvar pro minimální vnitřní ztráty.

Hydraulika určuje:
• do značné míry celkovou účinnost čerpadla
• vhodnost čerpadla pro konkrétní aplikaci

 

FlowFriend PRO
Toto vrtulové čerpadlo má nízkou dopravní výšku a velký objem vody. Například při 0,5 mwc je k dispozici kapacita 50 m3/hodinu se spotřebou 200 wattů. FlowFriend PRO má sací/výtlačné připojení nejméně 125 mm, aby se minimalizovaly vnitřní ztráty čerpadla. PRO zvládne výrazně větší tlak než takzvané systémy založené na `` vzduchovém výtahu '' a díky své nastavitelnosti je PRO extrémně flexibilní v používání. Aplikace jsou vícekomorové, pohyblivé lože a bubnové filtry.

Motor a těsnění
FlowFriend má velmi kvalitní hřídelové těsnění Eagle Burgmann. Samotný motor byl vyvinut a je vyráběn jedním z nich

Největší a nejvýznamnější němečtí výrobci elektromotorů. Účinnost motoru je v závislosti na otáčkách mezi 88 a 94%.


Suchý nebo mokrý běžec

FlowFriend je čerpadlo instalované nasucho s hřídelovým těsněním (běh nasucho). Z hlediska energie a bezpečnosti je tato technika vynikající volbou ve srovnání s takzvanými mokrými běžci (kde se kotva čerpadla otáčí ve vodě). Z tohoto důvodu se v průmyslových aplikacích téměř výhradně používají čerpadla s hřídelovým těsněním. Vzhledem k tomu, že kotva a stator jsou v suchých běžcích umístěny extrémně blízko sebe, mají ve srovnání se suchými běžci výrazně menší ztráty energie během provozu. U mokrých běžců vždy dojde ke kompromisu. Pokud je vzdálenost mezi statorem a kotvou velmi malá, riziko poškození v důsledku zaseknutých nečistot mezi kotvou a statorem je velmi vysoké. Pokud se však vzdálenost zvyšuje, energetické ztráty čerpadla se přímo zvyšují.
Pokud je statorová strana bezucpávkového ventilu poškozena, je možný přímý kontakt mezi jádrem (s napětím nad 300 V) a vodou. Mokrý běžec se proto nedoporučuje pro aplikace, kde se lidé dotýkají vody nebo v ní plavou.

Výsledek pumpy se nejlépe odráží v tabulkách a specifikacích pumpy. Čerpadlo bylo testováno na zkušebním zařízení, které splňuje následující normy: NEN-EN-ISO 9906. Čerpadlo vyhovuje evropské směrnici 2009/125/ES (požadavky na ekodesign vodních čerpadel). Tabulky a specifikace najdete v naší brožuře

Více informací
váha (kg) 15.2
Výrobce Stiloh
Výška dodávky max. 2,5m1
Max. průtok (m3/hod.) 105
Výstup (mm) 125 mm / 125 mm
Stupeň ochrany IP55
Rozměry (mm) 514x140x231
Materiál nerezová ocel AISI 304 (1.4301)
EAN 8717591051473
celní kód 84137089

64 700 Kč

včetně DPH