Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

AKCE
FlowFriend Standard

FlowFriend Standard

ID produktu:

E339

Série FlowFriend:

 • extrémně energeticky efektivní
 • standardní ovládání průtoku/rychlosti
 • volitelné ovládání 0-10V
 • velké toky s nízkým příjmem energie
 • extrémně tichý
 • vysoce účinný motor nové generace s permanentními magnety
 • 3 různá optimalizovaná tělesa čerpadla, kompletně odlitá z nerezové oceli 316
 • optimální tuning pro všestranné aplikace a prvotřídní motor IE4
 • Motor vyvinuty a vyrobeny v Německu na celém světě nasazeno: měnící se napětí e kódování van100-240V / 50-60 Hz

Ve výchozím nastavení je u každého typu FlowFriend možné nastavit rychlost (600-2550 ot / min). Pro regulaci byl na čerpadle zabudován displej, kde lze také odečíst výkon a hodiny. Každý FlowFriend lze také ovládat externě prostřednictvím volitelného vstupu 0-10V. Velkou výhodou motorů s permanentními magnety oproti frekvenčně řízeným asynchronním motorům je pozoruhodně vysoká účinnost při nízkých otáčkách. Ve vyšších otáčkách jsou však také výrazně úspornější.

Důmyslná tělesa čerpadla
Hydraulika čerpadla se skládá z oběžného kola čerpadla a tělesa čerpadla. Hydraulika FlowFriend je vyrobena výhradně z lité nerezové oceli 316. Robustní, hladký a perfektní tvar pro minimální vnitřní ztráty.

Hydraulika určuje:

 • do značné míry celkovou účinnost čerpadla
 • vhodnost čerpadla pro konkrétní aplikaci.

FlowFriend Standard má těleso čerpadla se smíšeným průtokem, což je tvar, který je také široce používán na čerpacích stanicích. Jeho optimální rozsah použití je mezi 1 a 5 metry hlavy. Hydraulika je volena tak, aby byl k dispozici větší tlak než u vrtulového čerpadla. Ve srovnání s čerpadly podobné kapacity se spotřebuje výrazně méně energie. Prakticky všechna vysokokapacitní čerpadla mají tlak více než 10 metrů. Tento vysoký dostupný tlak spotřebovává spoustu energie. Pokud dojde k mírně vyššímu protitlaku, například v důsledku delších délek potrubí, více ohybů a výškových rozdílů, pak je tento „standardní“ FlowFriend optimální volbou. FlowFriend má 3 ”závitové připojení na sací i výtlačné straně.

Motor a těsnění
FlowFriend má velmi kvalitní hřídelové těsnění Eagle Burgmann. Samotný motor byl vyvinut a je vyráběn jedním z největších a nejvýznamnějších německých výrobců elektromotorů. Účinnost motoru je v závislosti na otáčkách mezi 88 a 94%.


Suchý nebo ucpaný běhoun FlowFriend je čerpadlo instalované nasucho s hřídelovým těsněním (suchý běhoun). Z hlediska energie a bezpečnosti je tato technika vynikající volbou ve srovnání s takzvanými mokrými běžci (kde se kotva čerpadla otáčí ve vodě). Z tohoto důvodu se v průmyslových aplikacích téměř výhradně používají čerpadla s hřídelovým těsněním. Vzhledem k tomu, že kotva a stator jsou v suchých běžcích umístěny extrémně blízko sebe, mají ve srovnání se suchými běžci výrazně menší ztráty energie během provozu. U mokrých běžců je vždy kompromis. Pokud je vzdálenost mezi statorem a kotvou velmi malá, riziko poškození v důsledku zaseknutých nečistot mezi kotvou a statorem je velmi vysoké. Pokud se však vzdálenost zvyšuje, energetické ztráty čerpadla se přímo zvyšují.
Pokud je statorová strana bezucpávkového ventilu poškozena, je možný přímý kontakt mezi jádrem (s napětím nad 300 V) a vodou. Mokrý běžec se proto nedoporučuje pro aplikace, kde se lidé dotýkají vody nebo v ní plavou.

Výsledek pumpy se nejlépe odráží v tabulkách a specifikacích pumpy. Čerpadlo bylo testováno na zkušebním zařízení, které splňuje následující normy: NEN-EN-ISO 9906. Čerpadlo vyhovuje evropské směrnici 2009/125/ES (požadavky na ekodesign vodních čerpadel). Tabulky a specifikace najdete v naší brožuře.

Více informací
váha (kg) 14.2
Výrobce Stiloh
Značka FlowFriend
Země výroby Nizozemí
Hlava max. 7,0 m1
Max. průtok (m3/hod) 70
Výfuk (mm) 3 "BSP / 3" BSP
Stupeň ochrany IP55
Rozměry (mm) 367x236x258
Materiál nerezová ocel AISI 304 (1.4301)
EAN 8717591051466

65 000 Kč

59 900 Kč

včetně DPH