Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

Halamid-d 1 kg

Halamid-d 1 kg

ID produktu:

a6e8a

Varianta krmiva:

Pro dezinfekci rybníka po virech nebo bakteriích Po celý rok děláte maximum pro to, aby vaše ryby byly v dobrém stavu a zdraví. Nic není otravnější než velké nebezpečí, které se skrývá v malých věcech. To je dezinfekce rybníka a nářadí. S rybami zacházíte, pouze když je to nezbytně nutné, nosíte  během léčby ran rukavice, ale napadlo Vás někdy, že v kontaminovaných sítích nebo nádobách existuje obrovské riziko? Chovatelé koi, i prodejci koi jsou si vědomi tohoto nebezpečí, přijímají preventivní opatření. House of Kata jim pomáhá a znovu přijde s tím správným řešením

 Halamid-d® je aktivní proti chorobám bílých skvrn, kostím, infekcím bakteriálním žábrem a vnějším bakteriálním infekcím. Kromě toho je to vynikající dezinfekce pro váš rybník a nářadí po virových nebo bakteriálních problémech. Doporučujeme používat Halamid-d® pouze na doporučení veterináře nebo kvalifikovaného odborníka.

Výhody: Díky chemické reakci s mikroorganismy nedochází k žádné toleranci nebo rezistenci vůči Halamid-d®. Halamid-d® pracuje déle. V žádném případě není agresivní / korozivní pro kovy nebo jiné materiály. Dezinfekcí rybníka / karantény  Halamid-d®, proti parazitům jako jsou bílá skvrna (ichthyophthirius), Gyrodactylus, Costia, Chilodonella, jakož i houby (Saprolegnia), také se odstraní znečištění řas a vody bakteriemi.

 

Žádná tolerance / odolnost Halamid-d® je dezinfekční prostředek. Jeho účinnost je založena na latentním chloru a kyslíku. Běžně se používá v zemědělství a péči o zvířata. Výrobky jsou známé velmi vysokou hladinou stabilní a účinné látky. Halamid-d® zahajuje chemickou reakci (oxydace, ve skutečnosti spalovací reakce) s mikroorganismy. Proto není možné, aby došlo k toleranci nebo rezistenci vůči Halamid-d®.

 

 Zejména prodejci Koi musí každou sezónu řešit různé ryby z různých zdrojů. Sítě a nádrže se často používají a vyměňují. V takovém případě se velmi snažíte zabránit křížové kontaminaci. Většinou se to provádí pomocí různých filtrů. Kromě toho je velmi důležité, aby sítě, koi nádrže byly po každém použití dezinfikovány. Lepší prodejce před použitím své nástroje viditelně dezinfikuje. Výhodně se to provádí s House of Kata Halamid-d®.

 

Dávkování / použití: 

Předem si přesně spočítejte obsah rybníka: délka po šířce po hloubce. V případě parazitů: přidejte 3 gramy na 1000 litrů vody v jezírku. Halamid-d® smíchejte v kbelíku s vodou a rovnoměrně rozprostřete po akváriu, rybníku nebo karanténě. V případě parazitů snášejících vejce doporučujeme druhé ošetření po 10 dnech. Týden po poslední úpravě se musí vyměnit 10% vody.

 

Znečištění

Pokud je prokázáno znečištění, jako je bílá skvrna, mělo by být ošetření Halamid-d® opakováno třikrát nebo čtyřikrát pokaždé s minimálním intervalem tří dnů. Zvýšení teploty vody v akváriu / karanténě nebo rybníku na 28 ° C urychluje cyklus bílých skvrn a dezinfekce tedy povede k rychlejším výsledkům.

Ponořte: 1 gram na 7,5 litru vody, maximálně 3 minuty. Během ponořování se ujistěte, že je voda v misce dobře provzdušněna. V případě příznaků stresu okamžitě umístěte koi zpět do rybníka. Je-li prokázáno znečištění, jako je bílá skvrna, mělo by být ošetření Halamid-d® opakováno 3 nebo 4krát pokaždé, vždy po minimálním intervalu tří dnů.

Pozor:

V případě měkké kyselé vody (pH pod 7) dávejte pouze polovinu množství. V případě velmi kyselé vody (pH pod 4) se důrazně doporučuje dočasně přemístit ryby, dokud Halamid-d® již není aktivní. Nikdy nezvyšujte dávku Halamid-d®.

 

Varování:

Během používání Halamid-d® nekuřte. Vyvarujte se kontaktu s očima a pokožkou, používejte plastové rukavice. Nebezpečné, pokud je přijato. Uchovávejte mimo dosah dětí. Během léčby nekrmte. Filtry  musí  být dobře provzdušněny. Halamid-d® se nesmí kombinovat s jinými léčivy nebo solí. Pokud tak učiníte, je na vaše vlastní riziko. Halamid-d® se nepoužívá, pokud je procento soli vyšší než 0,3%. Halamid-d® se nesmí používat při teplotě vody pod 13 ° C.

 

Dezinfekční příslušenství / rostliny:

Použité příslušenství, sítě, mísy a nové rostliny se umístí během 15 minut do kbelíku s vodovodní vodou se 150 gramy Halamid-d® na 10 litrů. Nikdy nezvyšujte dávku. Používá se pouze na doporučení veterinárního lékaře nebo kvalifikovaného odborníka. Použití Halamid-d® v dávkách a frekvencích podávání není škodlivé pro rostliny nebo ryby. Halamid-d® a dezinfekce obecně mohou dočasně narušit biologickou rovnováhu ve vodě rybníka. Chcete-li to rychle obnovit, je vhodné podporovat vaše filtry

 

Doporučení pro obchodníky: Umístěte použité sítě a koisocky do mísy s tekoucí vodou, přidejte 200 gramů Halamid-d® na 10 litrů tekoucí vody. Doporučuje se pravidelné osvěžení vody. 

 Aktivní prvek: p-toluensulfonchloramid sodný. Halamid-d® je legálně přijímán jako dezinfekce proti bakteriím a virům.

1 703 Kč

včetně DPH