Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

Ideální podmínky v jezírku

Pro každé správně fungující jezírko je důležité dodržet několik základních pravidel.

1. Velmi důležité pro zdraví koi kaprů je stabilní PH které je doporučováno v rozmezí od 7 do 8,6. V případě že je PH nižší dochází u ryb k překyselení ( acidoze), které je pro ryby velmi nebezpečné a může způsobit i smrt osádky jezírka či rybníčku. Stejně tak je nebezpečné i vysoké PH to je sice v našich podmínkách méně časté,ale nemělo by se podceňovat.

2.Další důležitá hodnota , kterou je potřeba sledovat je KH jinak řečeno uhličitanová tvrdost vody,někdy je také označovaná jako dočasná tvrdost vody.Ve vodě KH působí jako uhličitanová rezerva a je schopna vyrovnávat PH.Má pufrovací účinek funguje jako houba a absorbuje kyseliny. KH je nutno doplňovat i po dešti nebo bouřce. Ke snížení dochází i během procesu nitrifikace.

3.Jako třetí hodnota kterou je třeba stabilně udržovat je GH. Jedná se o obecnou tvrdost,nemá nic společného s KH a jeho vyrovnávací schopností.GH zabraňuje růstu řas v jezírku a zaručí dobré zásobení vody kyslíkem.Jeho hodnoty by se měli pohybovat od 8 do 12 gh. Vaši koi budou díky GH krásně vybarvené.

4.Dále je potřeba sledovat hodnoty dusitanů ,dusičnanů,amoniaku a chloru ve vašem jezírku.

Pro naše zákazníky máme připravený k prodeji jednoduchý test JBL Pro Scan https://www.koifarma.cz/jbl-pro-scan-5ejyv/ se ,kterým si i laik pomocí aplikace na smartphonu změří veškeré výše uvedené hodnoty a zároveň mu test doporučí jak dále pokračovat v péči o osádku a rybníček. Stačí jen zavolat a my vám nabídneme kompletní řadu na úpravu vody za přijatelné ceny testované naší farmou na našich koi kaprech Ohmizu https://www.koifarma.cz/bactoplus-ohmizu-25-l-7y6ap/. To vše a ještě něco navíc...prémiová krmiva Kenko Seicho https://www.koifarma.cz/koi-krmivo-kenko-seicho-grower-du2e9/ pro koi za bezkonkurenční ceny.