Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

Kotevní nýty s podložkou na fatranyl 10ks

Kotevní nýty s podložkou na fatranyl 10ks

ID produktu:

enaqa

Kotevní prvky jsou určeny k mechanickému kotvení povlakové hydroizolace do kotevní vrstvy, kterou obvykle tvoří nosná konstrukce a dále ke kotvení klempířských prvků do podkladu.  

Popis výrobků:

Typický kotevní prvek se podle typu podkladu skládá ze šroubu, případně nýtu a ocelové přítlačné podložky. Šrouby jsou obvykle vyrobeny z ušlechtilé uhlíkové oceli s ochranou proti korozi nebo z austenitické nerezové oceli. Přítlačné ocelové podložky jsou vyrobeny z ocelového plechu s vhodnou povrchovou úpravou (např. Aluzink). Kotevní prvky určené k mechanickému kotvení povlakové hydroizolace musí mít dostatečnou korozní odolnost.

Rozměry:  Aplikace:

  Šrouby, respektive nýty se vyrábí v širokém rozpětí délek (od cca 25 mm do 300 mm). Ocelové přítlačné podložky mají obvykle kruhový tvar o průměru 50 (40) mm nebo obdélníkový tvar cca 80x40 mm.   

Kotvení fólie AQUAPLAST se provádí pomocí ručního elektrického nářadí. Kotevní prvky se umísťují k okraji kotveného pásu tak, aby minimální vzdálenost hrany podložky od okraje pásu byla 10 mm.  V případě kotvení do železobetonu se obvykle provádí předvrtání otvoru o průměru 5,0 až 5,5 mm dle doporučení jednotlivých výrobců, kteří současně uvádí i doporučené hloubky zavrtání. 

88 Kč

včetně DPH