Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

MPF Biorotátor 40

MPF Biorotátor 40

ID produktu:

e9edu

Varianta krmiva:

Biorotátor 40 

 

Tento Biorotátor 40 má bubnový filtr s vysokoprůtokovou sítovou tkaninou 120 mikronů a k němu připojený RBC (rotační biologický kontaktor) naplněný Hel-x 13 jako biologickým médiem (995 m²/m³)

Hel-x je biologická filtrační hmota, na kterou ulpívají nitrifikační bakterie. Nitrifikační bakterie rozkládají čpavek a dusitany.

Operace
Hel-x má svůj původ v čištění průmyslových odpadních vod. Z toho je produkt optimalizován pro použití v jezírkových filtrech.

Vlastnosti produktu
Velká plocha pro usídlení mikroorganismů (955m2/m3) 25l Hel-X rozloží denně cca 340 g rybího krmiva. (rotátor Biodrum 40 obsahuje 100 litrů!)

Odstraňuje amoniak (NH3)/amonium (NH4) a dusitany (NO2)
Odstraňuje dusičnany (NO3°, zabraňuje růstu řas)Sera siporax 15 mm 10 ltr.

Rotátor lze také naplnit např. jezírkem Sera siporax  To výrazně zmenšuje povrch filtru a umožňuje více krmení a umožňuje umístit ve vašem jezírku více ryb. Jeden litr sera siporax pound vystačí na udržitelné zásobení 1 000 litrů jezírkové vody 20 jezírkovými rybami o délce 10 cm nebo srovnatelným osazením (odpovídá cca 1,5 kg ryb, které přijímají max. 40 g denně jako kvalitní potraviny). k čištění organických nákladů.

 

Buben a rotátor v tomto filtru se nepřetržitě otáčejí, aby vytvořily větší plochu kontaktu se sítem, takže se vytvoří vyšší průtok filtrem.

Výška vody ode dna maximálně 50 cm, minimálně 35 cm. Přepad 60 cm

Průtok při minimální hladině vody 35m3/hod
Průtok při maximální hladině 45m3/hod
Průtok při hladině přepadu 60m3/hod!

Filtr je standardně dodáván s 2letou zárukou (kromě filtrační tkaniny)

 

BiodrumRotator je koncept rotačního kapkového filtru/odkapávacího filtru, který nevyžaduje hlavu čerpadla! Rotátor je 40 % pod vodou (Optimální), a tedy 60 % nad vodou pro maximální nasycení kyslíkem. 250nM průmyslový motor o výkonu 60 wattů otáčí rotátorem.

Velkým tajemstvím tohoto designu je, že kyslík může obsahovat až 4 %* ve vodě a 20 % ve vzduchu. To poskytuje jezírkovým bakteriím ty nejlepší podmínky pro efektivní výkon jejich práce.

Různé studie doma i v zahraničí ukázaly, že RBC zaručuje velmi vysoké odstranění čpavku a dusitanů, dokonce lepší než filtry Trickle a mnohonásobně lepší než filtry s pohyblivým lůžkem! (Odstranění TAN RBC od 0,63-1,37 TAN na m2/den)

Výhody:
- Není potřeba další kyslíkové čerpadlo.
- filtr obsahuje 100 litrů Hel-x 13. vhodné pro rozbití více než 600 gramů potravin!
- velmi kompaktní filtr
- Rychlejší start a stabilnější hodnoty vody než u kombinovaných filtrů s pohyblivým lůžkem.

Biorotátor 40 má kapacitu k čerpání 30-60 m3 za hodinu (v závislosti na hladině vody) a je vhodný pro koi jezírka do 40 m3!

Filtr je standardně dodáván s 2letou zárukou (kromě filtrační tkaniny)

K dispozici také včetně vestavěného vnitřního proplachovacího čerpadla (+7800 Kč). (čistá voda je nasávána proplachovacím čerpadlem přes nádobku v předkomoře)

  • VELIKOST MM1450x840x786

108 990 Kč

včetně DPH