Tento web používá cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies. Více informací

Nitratharz - filtrační pryskyřice na odstranění dusičnanů 4 litry

Nitratharz - filtrační pryskyřice na odstranění dusičnanů 4 litry

ID produktu:

amute

Problém mnoha koi rybníků spočívá v tom, že pro odstranění dusičnanů nejsou k dispozici téměř žádné rostliny. Experimenty s dusičnanovými filtry selhaly, protože v koi rybnících není kyslík  Můžeme vám nabídnout lék, který odstraní pouze dusičnany z vody.

Tato pryskyřice odstraní dusičnan z vašeho rybníka.

Všechny ostatní hodnoty zůstávají nezměněny.

Vložte vak na filtrační média se 4 litry pryskyřice SR8 na místo do rybníka nebo filtru, kde je zaručena dobrá cirkulace vody. Dusičnanová pryskyřice je velmi jemnozrnná (0,4 - 0,6 mm).

 1 litr dusičnanové pryskyřice na 1 000 litrů vody

Pryskyřice se musí regenerovat častěji, má trvanlivost několik let. Regenerace se provádí pomocí 200 g - 250 g  soli ve 2 litrech teplé vody (asi 40 ° C) na  litr pryskyřice. Během regenerace musí být pryskyřice v toku po dobu 10 až 12 hodin, aby se dusičnan mohl dobře vyměnit. Pokud je pryskyřice pouze v kbelíku, může regenerace trvat týdny. Poté musí být pryskyřice propláchnuta čistou vodou.

Pryskyřice může být bezpečně regenerována, má trvanlivost několik let.
1 litr pryskyřice může odstranit až 30 gramů dusičnanů

SR8 je dusičnanově selektivní, silně bazický, makroporézní aniontoměnič a odstraňuje pouze dusičnany. I při velmi nízké hodnotě dusičnanů se žádné další látky neodstraňují. Na rozdíl od jiných dusičnanových pryskyřic se pH nemění. SR8 se s výhodou používá pro odstraňování dusičnanů z pitné vody. Zde jsou zdraví kritické dusičnanové ionty vyměňovány za neškodné chloridové ionty.

1 887 Kč

včetně DPH