Samostatný spodní provzdušňovač

Samostatný spodní provzdušňovač

ID produktu:

u9u2y

Samostatný spodní provzdušňovač.

Skládá se z vážené základny a víka se vzduchovou membránou.

Místo provzdušňování na odtoku lze tento provzdušňovač umístit na jakékoli místo v rybníku.

Průměr víka je 38 cm (vzduchová membrána Ø34 cm).

Doporučený přívod vzduchu je ± 30 -60  litrů 

Připojení vzduchu je 9 mm.

Tyto vysoce kvalitní gumové vážené vzduchové difuzéry jsou vynikající pro provzdušňování rybníků.

Dodává jezírko s proudem malé bubliny pro tento extra potřebný kyslík.

Difuzor je vyroben ze syntetického kaučuku, který má vynikající odolnost proti rozpouštědlům, tepelnou odolnost a povětrnostním vlivům.

Dodává se s 5 m 10 mm vzduchové trubice.

Správné provzdušňování je nejdůležitější součástí úspěšného a zdravého rybníka, který udržuje zdravé obyvatele a čistou vodu. Vodní život, stejně jako my, ke svému životu potřebuje kyslík.

Dostatečné provzdušnění je velmi důležité, čím hlouběji je váš rybník, tím méně vzduchu je na dně. Může se vytvořit vrstva prostoru ochuzeného o vzduch, který pochází z organického odpadu, hnijící vegetace, krmiva pro ryby a rybího odpadu, což k degradaci využívá velké množství kyslíku a důvod nepříjemných pachů vycházejících z vašeho rybníka. To platí zejména v létě při zvýšeném krmení.

Množství kyslíku zadržovaného ve vodě je určováno teplotou, čím méně kyslíku je k dispozici, tím je voda teplejší, což se může stát kritickým v letních měsících se zvýšenou poptávkou po vodním životě a růstu rostlin, ryby se mohou stresovat nebo dokonce umírat bez dostatečného je zajištěno provzdušňování.

2 150 Kč

včetně DPH