Set nejmodernější bubnové filtrace s rotátorem a skrápěnou filtrací vel. jezírka 140m3

Set nejmodernější bubnové filtrace s rotátorem a skrápěnou filtrací vel. jezírka 140m3

ID produktu:

8ase8

Filtreau Excellent Combi Drum 50/70 Rotate Gravity

Podpořte průzračnost a kvalitu vody ve svém jezírku s COMBI DRUM 50/70 ROTATE od Filtreau Excellent. Tento filtrační systém je ideální pro mechanickou i biologickou filtraci a zaručeně přispěje k optimálnímu životnímu prostředí pro veškerou vaši flóru a faunu ve vašem jezírku.

Filtry jsou dodávány bez rohoží a Hel-X. Tyto jsou volitelně k dispozici.

 

Rozměry

Délka: 2900mm

Šířka: 850mm

Výška: 1005 mm

Objem jezírka 140 m3

Max. průtok 100m3

Vstupy 7 x 110 mm

Výstupy 3 x 110 mm

Přívod vzduchu 4x50x300mm

Proplachovací čerpadlo (vnitřní)

Ovládací skříňka

UV-C vestavěná jednotka 1 x 80 watt HO

Pohonný motor SPG XL

Náš průmyslový hnací motor SPG dodává 130 Nm. Jednotkou momentu (síla x rameno) je Newton metr. Používá se mimo jiné k označení tažné síly motoru. Tyto hnací motory jsou určeny výhradně pro naše bubnové filtry! Motory jsou na filtru namontovány s dvojitou přepážkou, aby se zabránilo jak úniku, tak deformaci.

UV-C HO 80 wattů

Nový ponorný modul Filtreau UV-C UNOX Stainless Steel přispívá k čisté vodě v jezírku. Důmyslný design i kvalitní materiály produkují vysoké UV-C záření o vlnové délce přesně 253,7 Nm. Tato vysoká dávka záření zničí prakticky všechny bakterie, viry a plísně. Přidané chemikálie, jako je chlór, lze snížit až o 80 procent, což vede k čistší a zdravější vodě!

Plovák z nerezové oceli

Kvůli nečistotám může voda v bubnu hůře protékat přes síťku filtru. To je signalizováno plovákovým spínačem, který aktivuje funkci splachování. To znamená, že se buben začne otáčet. Trysky pak stříkají vodu zvenčí proti rotujícímu bubnu.

FlowFriend PRO (105 000 l)

FlowFriend je daleko napřed v oblasti energeticky účinného čerpání vody. FlowFriend již splňuje nejvyšší třídu MEI nad 0,7. Třída MEI, index minimální účinnosti, souvisí s účinností jak motoru, tak hydrauliky čerpadla a je směrnicí zavedenou v roce 2012, aby byla úspora energie u vodních čerpadel povinná.

Toto čerpadlo s oběžným kolem má nízkou dopravní výšku a vysoký objem vody. Například při vodním sloupci 0,5 m je k dispozici výkon 50 m3/hod při spotřebě 200 wattů. Oblasti použití jsou vícekomorové filtry, filtry s pohyblivým ložem a bubnové filtry. Často se také používají v recirkulačních systémech rybích farem.


Abychom zdůraznili zvláštnost tohoto úspěchu: od července 2014 bude EU vyžadovat minimální MEI ve výši 0,4.

Řada FlowFriend:
• extrémně energeticky účinná
• standardní regulace průtoku/rychlosti
• volitelná regulace 0-10 V
• velké průtoky s nízkou spotřebou energie
• extrémně tichý
• velmi účinný motor s permanentními magnety nové generace
• 3 různé optimalizované kryty čerpadel, kompletně odlité z nerezové oceli 316
• optimální vyladění pro všestranné použití vysoce účinný motor IE4
• motor vyvinutý a vyrobený v Německu
• celosvětově použitelný: napětí v rozsahu 100-240V /50-60 Hz

Standardně má každý typ FlowFriend nastavitelnou rychlost (600-2550 ot./min.). Pro regulaci je na čerpadle zabudován displej, kde lze odečítat i výkon a hodiny. Každý FlowFriend lze ovládat také externě přes volitelný vstup 0-10V. Velkou výhodou motorů s permanentními magnety oproti frekvenčně řízeným asynchronním motorům je pozoruhodně vysoká účinnost při nízkých otáčkách. Ve vyšších otáčkách jsou však také výrazně hospodárnější.

Důmyslná tělesa čerpadla
Hydraulika čerpadla se skládá z oběžného kola čerpadla a tělesa čerpadla. Hydraulika FlowFriend je vyrobena výhradně z lité nerezové oceli 316. Robustní, hladký a dokonalý tvar pro minimální vnitřní ztráty.

Hydraulika určuje:
• do značné míry celkovou účinnost čerpadla
• vhodnost čerpadla pro konkrétní aplikaci

 

FlowFriend PRO
Toto vrtulové čerpadlo má nízkou dopravní výšku a velký objem vody. Například při 0,5 mwc je k dispozici kapacita 50 m3/hod při spotřebě 200 Watt. FlowFriend PRO má sací/tlakové připojení minimálně 125 mm, aby se minimalizovaly vnitřní ztráty čerpadla. PRO dokáže zvládnout podstatně větší tlak než takzvané systémy založené na 'vzduchovém zdvihu' a díky své nastavitelnosti je PRO extrémně flexibilní při použití. Aplikace jsou vícekomorové, filtry s pohyblivým ložem a bubnové filtry.

Motor a těsnění
FlowFriend má velmi kvalitní hřídelové těsnění Eagle Burgmann. Samotný motor byl vyvinut a je vyroben jedním z

Největší a hlavní německý výrobce elektromotorů. Účinnost motoru se v závislosti na otáčkách pohybuje mezi 88 a 94 %.


Suchý běžec nebo mokrý běžec

FlowFriend je nasucho instalované čerpadlo s hřídelovou ucpávkou (suchý chod). Tato technika je z hlediska energie a bezpečnosti lepší volbou ve srovnání s takzvanými mokrými vlečky (kde se kotva čerpadla otáčí ve vodě). Z tohoto důvodu se v průmyslových aplikacích téměř výhradně používají čerpadla s hřídelovou ucpávkou. Vzhledem k tomu, že kotva a stator jsou u suchých žlabů umístěny extrémně blízko sebe, mají výrazně menší ztráty energie během provozu ve srovnání se suchými žlaby. S mokrými běžci je vždy kompromis. Pokud je vzdálenost mezi statorem a kotvou velmi malá, je riziko poškození v důsledku uvíznutí nečistot mezi kotvou a statorem velmi vysoké. Pokud se však vzdálenost zvětší, energetické ztráty čerpadla se zvýší na druhou.
Pokud je poškozena statorová strana bezucpávkového ventilu, je možný přímý kontakt mezi jádrem (s napětím nad 300 V) a vodou. Mokrý běžec se proto nedoporučuje pro aplikace, kde se lidé dotýkají vody nebo v ní plavou.

Výsledek čerpadla se nejlépe odráží v tabulkách a specifikacích čerpadel. Čerpadlo bylo testováno ve zkušebním zařízení, které vyhovuje následujícím normám: NEN-EN-ISO 9906. Čerpadlo vyhovuje evropské směrnici 2009/125/EC (požadavky na ekodesign vodních čerpadel). Grafy a specifikace najdete v naší brožuře.

 

Filtreau Excellent Combi Drum 50/70 Rotate Trickle

Objevte moderní rafinovanou sílu bohatou na kyslík a jedinečnost filtru Trickle od Filtreau Excellent. určeno výhradně pro koi a okrasné ryby. Systém Trickle nabízí vynikající biologický výkon a optimalizuje hladinu kyslíku a zajišťuje optimální zdraví flóry a fauny a jezírka bohatého na kyslík.

Rozměry plánek

Délka: 1240 mm

Šířka: 320 mm

Výška: 808 mm

 

Zvyšte hladinu kyslíku

Kapáním vody se zvyšuje hladina kyslíku. To je nezbytné pro dobré zdraví vašich ryb a dalších vodních organismů.

Vylepšená biologická filtrace

Pramínek vytváří dokonalé prostředí pro růst dobrých bakterií. Ty přispívají ke zlepšení kvality vody v jezírku.

Mechanická filtrace suspendovaných částic

Skrápěcí filtr nabízí i mechanickou filtraci, která filtruje listí, řasy a nečistoty ještě před filtračním systémem. Filtr tak zůstane déle čistý.

ROZMĚRY

 

 

 

Thomas/Yasunaga AP-60N

Provzdušňovací čerpadla Thomas AP - vysoce kvalitní membránové kompresorové vzduchové čerpadlo pro profesionální použití

Vzduchová čerpadla Thomas AP jsou vysoce kvalitní čerpadla pro vodní a vodní systémy. Nízkošumové membránové kompresory se vyznačují kvalitou a vysokou účinností. Vysoká kvalita materiálů a zpracování dlouhodobě šetří energii a peníze. Tato vzduchová čerpadla splňují nejvyšší požadavky na moderní technologii akvakultury a rybníků. Čerpadla Thomas jsou vysoce kvalitní společné výrobky s Yasunaga. Yasunaga je značkový výrobce pro nejvyšší požadavky na vodní technologii.

Přehled všech výhod vzduchových čerpadel Thomas AP
  • Splňuje nejvyšší požadavky na čistírny odpadních vod a malé čistírny odpadních vod, akvakulturu a moderní technologii rybníků
  • Velmi silný
  • Vysoká odolnost
  • Nízké vibrace a nízká hlučnost
  • Šetrné k životnímu prostředí, protože šetří energii díky nízké spotřebě energie
  • Bezolejový kvalitní kompresor
  • Vysoká třída ochrany: IP54
  • Integrovaný sací filtr

Jak funguje vzduchové čerpadlo Thomas?

Na rozdíl od provozu motoru se kotva lineárního kompresoru pohybuje tam a zpět permanentním magnetem mezi dvěma elektromagnety (síťová frekvence). To vede k vyššímu a lepšímu přísunu kyslíku. Kotva je umístěna mezi dvěma protilehlými membránami hlav čerpadel. Použitím neodymu bylo možné výrazně zlepšit intenzitu pole a tím i stupeň účinnosti. Velikost se dala zmenšit. Díky tomu je manipulace a přeprava mnohem jednodušší.

Používáte vzduchové čerpadlo kompresoru s membránou Thomas?

Vysoce kvalitní membránové čerpadlo se používá k provzdušňování rybníků, akvárií a malých čistíren odpadních vod. Rostliny a ryby také potřebují kyslík. Proto se tato čerpadla používají také v rybnících. Thomas s Yasunagou přivedl na palubu velmi kompetentního a především známého partnera. V Japonsku se tato čerpadla používají hlavně k provzdušňování rybníků Koi. Kois jsou velmi cenné. Proto se k péči o cenné ryby hodí jen ty nejlepší produkty. Kromě toho je v Japonsku na relativně malém území mnoho vodních systémů. Každý park má několik rybníků. Mnohé z nich jsou také rybníky. Není proto divu, že Yasunaga tuto technologii neustále vyvíjí, aby byla ještě lepší, aby splnila tyto vysoké standardy. V Japonsku znamená Yasunaga kvalitu na nejvyšší úrovni. Aby byl zajištěn nepřerušovaný a efektivní provoz, je nutné čerpadlo umístit nad hladinu vody. To znamená, že žádná voda nemůže proniknout. Proto byste nikdy neměli nechávat vzduchové čerpadlo v nechráněných venkovních prostorách.

Důležité informace o provozu a údržbě provzdušňovacích čerpadel

Všech 6 modelů této řady má integrovaný membránový jistič. Pokud je membrána poškozená, spínač se aktivuje automaticky. To platí také v případě poruchy zvenčí. Kromě toho je čerpadlo vybaveno ochranou proti přehřátí. V cívkách solenoidu je integrován spínač tepelné ochrany. Aktivuje se automaticky, když je horké, a vypne se, když vychladne. Čištění a údržba mnohonásobně prodlužují životnost! Doporučuje se čistit vzduchový filtr každé tři měsíce. Filtr by měl být navíc vyměňován jednou ročně. Blok čerpadla musí být vyměněn po 18 000 provozních hodinách nebo po 3 letech. Potřebné náhradní díly si můžete u nás objednat na vyžádání.

Závěr a společný podnik s Yasunagou a vzduchovým čerpadlem Thomas

Membránová vzduchová čerpadla s membránou Thomas jsou úspěšným společným podnikem se společností Yasunaga. Vysoká kvalita a propracovaná technologie dávají čerpadlům velmi dlouhou životnost. Samozřejmě je třeba pravidelně čistit a vyměňovat filtr jednou ročně. To je zásadní, zvláště pokud jsou čerpadla provozována nepřetržitě. Blok čerpadla je trochu drahý, ale je třeba jej vyměňovat pouze každé 3 roky. Každé technické zařízení poskytuje vysokou úroveň pracovního výkonu. Aby to tak zůstalo, je třeba občas vyměnit použité díly. Takže si můžete svůj rybník s krásnými vodními rostlinami a viltálními rybami užívat ještě dlouho.

Technické údaje vzduchových čerpadel Thomas Linear Diaphragm AP-40, AP-60N, AP-60/80, AP-80H, AP-100 a AP-120

Rozměry série AP jako technický výkres

Rozměry série AP jako technický výkres

Technické specifikace a vlastnosti dokazují vysoký standard řady AP!

Modelka AP-40 AP-60N AP-60/80 AP-80H AP-100 AP-120
Pneumatické údaje
H číslo článku 52500453 52500478 52500485 52500480 52500472 52500473
Průtok při jmenovitém tlaku 45 l / min 47 l / min 60 l / min 82 l / min 108 l / min 125 l / min
Jmenovitý tlak 120 mbar 200 mbar 200 mbar 200 mbar 200 mbar 200 mbar
Pracovní prostor 50 - 200 mbar 100 - 300 mbar 100 - 300 mbar 100 - 300 mbar 140 - 300 mbar 160 - 300 mbar
Elektrické údaje
Typ motoru lineární pohon lineární pohon lineární pohon lineární pohon lineární pohon lineární pohon
jmenovité napětí 230 V 50 Hz 230 V 50 Hz 230 V 50 Hz 230 V 50 Hz 230 V 50 Hz 230 V 50 Hz
Spotřeba při jmenovitém tlaku 0,34 A / 29 W. 0,26 A / 31 W. 0,34 A / 41 W. 0,8 A / 73 W. 1,06 A / 99 W. 1,45 A / 128 W.
Účinnost při jmenovitém tlaku 0,64 W / l 0,66 W / l 0,68 W / l 0,89 W / l 0,92 W / l 1,02 W / l
Všeobecné údaje
Teplota okolí -10 až 40 ° C -10 až 40 ° C -10 až 40 ° C -10 až 40 ° C -10 až 40 ° C -10 až 40 ° C
Hmotnost 4,3 kg 5,8 kg 5,8 kg 6,1 kg 6,1 kg 6,1 kg
Průměr odtoku Ø 18 mm Ø 18 mm Ø 18 mm Ø 18 mm Ø 18 mm Ø 18 mm
Ø hladina zvuku 34 dB (A) 34 dB (A) 34 dB (A) 35 dB (A) 37 dB (A) 38 dB (A)
náhradní díly
Sada komorového bloku¹ 700580 700581 700581 700585 700585 700585
Vzduchový filtr a sada těsnění 700582 700582 700582 700582 700582 700582
Sada vzduchového filtru 700583 700583 700583 700583 700583 700583
Jistič - 700586 700586 700586 700586 700586

Všechny uvedené hodnoty jsou měřeny za normálních atmosférických podmínek.
Pokud je požadováno napětí 230 V 60 Hz , obraťte se na výrobce
¹) Označuje, že servisní díl je k dispozici pouze proškolenému servisnímu personálu.
Další informace naleznete v příručce s pokyny.

Všechny modely mají délku napájecího kabelu přibližně 1,50 m včetně uzemňovací kontaktní zástrčky

Výkonnostní diagram AP-40

Výkonnostní diagram AP-40

Výkonnostní diagram AP-60N, AP-60/80, AP-80H, AP-100 a AP-120

Výkonnostní diagram AP-60N, AP-60/80, AP-80H, AP-100 a AP-120

Hel-X 17KLL (100L)

Filtrační médium  Hel-X® 17 KLL má vynikající vlastnosti a představuje rozumnou alternativu v biologickém jezírkovém filtru jako plovoucí médium.

Filtrační médium Hel-X® 17 KLL zajišťuje dobrou kvalitu vody ve vašem jezírku s nejvyšší možnou degradací nitrifikace. Filtrační médium Hel-X® 17 KLL je tedy velmi dobře vhodné pro odstraňování amonia a dusitanu v poslední filtrační komoře (čistá voda) a nevyžaduje žádné čištění a díky stálému pohybu nemusí být obnovováno. Kromě toho jej lze použít pro biologické čištění odpadních vod.

Upozornění:  Filtrační médium Hel-X® 17 KLL se musí volně vznášet a nesmí být uloženo v sáčku s filtračními médii. 

Nabízíme pouze bílý filtrační materiál Hel-X. Vyrábí se z nových a čistých granulí, černý Hel-X je  z recyklovaných granulí. U bílých Hel-X jsou usazené bakteriální kultury rychleji viditelné díky zabarvení bílého materiálu - další výhoda bílého Hel-X ve srovnání s černou variantou.

• Plocha 602 m² / m³
• Chráněná plocha 393 m² / m³
• Hmotnost 125 kg / m³
• Barva bílá

Air-Aqua New Bio Crystal 50L

 Velmi otevřené biofiltrové médium na bázi keramiky (slinuté sklo). 

Výborně se hodí do skrápěné filtrace a také pro biologické systémy.

Oblast osídlení je mnohem vyšší, než u  kamenů nebo plastových médií.

Po prvním zavedení médium plave, a proto je třeba filtrační média vložit do pytlů.

Plocha pro bakterie: 3000 m² / m³

Objednejte jen to, co potřebujete

Pokud máte adekvátlní náhradu za produkt v této sadě, můžete ho bez obav odebrat:

320 760 Kč

včetně DPH