Startovací bakterie

Startovací bakterie

ID produktu:

ynesu

Složení klasických filtračních bakterií je ideální pro každý start nebo osvěžení filtru. Výsledky po měření jasně ukazují, že naše bakterie fungují optimálně a podle toho rychle znehodnocují znečišťující látky.

Tyto bakterie jsou živé. Nevšimnete si, když otevřete láhev. Vůně je neutrální. Záměrně jsme se vyhnuli gelu nebo barvení, bakterie pojídají přísady a výsledkem jsou nevzhledné kožní útvary a promáčknuté kanystry. Bakterie zůstávají v roztoku stabilní a jsou v klidové fázi. Aktivují se pouze po vstupu do vody v jezírku.


Filtrační bakterie:

  • čistí vodu přirozeně
  • obnovují biologickou rovnováhu 
  • jsou rychlým startérem filtru 
  • rozkládají amoniak a dusitany 
  • snížují zatížení filtru až o 80%

Po čištění, lécích a na jaře vložte bakterie do rybníka nebo filtru.

Studie Univerzity v Giessenu ukázaly, že tyto filtrační bakterie od společnosti Koi Company obsahují velmi velké množství nitrifikačních bakterií a velké množství kmenů. Získáte špičkový produkt za fantastický poměr ceny a výkonu.

Tekuté bakterie naneste přímo na filtrační materiál. Nalijte do předposlední komory vícekomorového filtru. Jsou rozloženy po materiálu, a proto se mohou vyvíjet optimálně. Po aplikaci zajistěte dobré větrání. V případě kuličkového filtru jej umístěte pod síto předfiltru.

Spusťte filtr s jedním litrem filtračních bakterií na 10 000 litrů objemu jezírka. Pro další dávkování nebo po medikaci použijte 0,5 litru na 10 000 litrů objemu jezírka. Doporučujeme měsíční dobíjení.
Vypněte UV a ozonové systémy na 24 hodin po zavlečení bakterií.

 

Při používání s poruchami v jezírku dostatečně vzduchujte, protože po zavedení filtračních bakterií se díky okamžité aktivitě bakterií obsah kyslíku snižuje.

Vhodný pro teploty vody nad 12 ° C.

Co můžete dělat, když hoří?

Žádný koi rybník nemůže hořet, to je myšleno pouze v přeneseném smyslu, ale každý už zažil filtr, který už nefunguje. Příčina může být
velmi různorodá: léky, porucha pumpy atd. V každém případě filtr nefunguje. Často nelze měřit žádný dusičnan, ale dusitan nechce zmizet. Léta na takový problém doporučujeme lék a dosáhli jsme s ním nejlepších výsledků. Vezměme si jako příklad rybník s 25 000 litry, postupujte následovně:

1. týden - 2,5 litru filtračních bakterií 2. týden - 500 ml Nitrifixu
3. týden - 1,25 litru filtračních bakterií 4. týden - 250 ml Nitrifixu
5. týden - 1,25 litru filtračních bakterií 6. týden - 250 ml Nitrifixu
7. týden - 1,25 litru filtračních bakterií 8. týden - 250 ml Nitrifix

Poté by měl váš filtr opět správně fungovat . Předpokládáme pravidelné výměny vody (10% týdně) a opatrné filtrování.

Pozor na poruchy v rybníku! Při nejmenších změnách ve vodě můžete změnit parametry vody a hodnoty kyslíku tak, aby to jeseterovi uškodilo.

 

369 Kč

včetně DPH