Koi kapry chováme v perfektních podmínkách

Chov koi kaprů je u nás založen na perfektních podmínkách

Firma Koi Stahl, která se zabývá chovem a prodejem japonských koi kaprů, si zakládá především na vytvoření a udržování perfektních podmínek pro tyto nádherné okrasné ryby. Koi kapr je druhem, který se může dožít 50 let i více, ale je nutné, abychom mu jako chovatelé, dali přesně to, co potřebuje. Pak může tento krasavec ze Země vycházejícího slunce vyrůst do velkých rozměrů a dělat všem radost svým nádherným zbarvením.

Naše koi farma se samozřejmě po většinu času točí kolem venkovního jezírka. To čistí vysoce výkonná filtrace, aby ryby měly vždy tu nejčistší možnou vodu. S kvalitou vody nám pomáhá výhodná lokace farmy s přímým přístupem ke zdroji kvalitní vody.

Obecně je pro koi kapry kromě filtrace důležité i ph vody, její teplota a také její okysličení. Všechny tyto hodnoty máme nepřetržitě pod kontrolou a to i díky mobilnímu systému, který by nás v reálném čase upozornil na selhání čerpadel, filtrace nebo vytápění. Celá farma je navíc napojena na záložní generátor, který se automaticky spustí v případě výpadku elektrické energie.

 

 

V otázce péče o naše kapry nepřipouštíme žádné kompromisy. Každý kapr je po leteckém převozu z Japonska umístěn do přísné, jeden měsíc trvající, karantény a před jejím ukončením ho nelze zakoupit. To pomáhá aklimatizaci kaprů na české prostředí a vylučuje případné zavlečení jakýchkoliv nemocí či parazitů mezi již prověřené a zdravé ryby.

Všichni naši kapři jsou neustále monitorováni, aby se včas diagnostikovaly jakékoliv zdravotní komplikace. Nemocné, ani raněné kapry, byť by šlo o pouhé škrábnutí, neprodáváme dokud nejsou znovu zcela fit a bez následků.

Úzce spolupracujeme s veterinární klinikou MVDR. Václava Naxery a specializovanými laboratořemi. Takže spolehliví doktoři a přesné testy jsou nám pro případ nutnosti léčby vždy k dispozici.

Pro co nejlepší zdravotní stav a pohodu krmíme naše kapry u Koi Stahl vždy jen kvalitním a dlouhodobě ověřeným krmivem. Krmiva světově proslulé značky Saki Hikari najdete také v naší nabídce v kategorii krmivo pro koi kapry.

Ti menší kapříci jsou přes zimu přechováváni ve specializovaném zimovišti, aby mohli i v tomto obdobé pokračovat v růstu. Podobně jako v našem venkovním jezírku, je i zimoviště vybaveno moderními systémy zajišťujícími regulaci teploty vody a vzduchu, okysličení vody i její filtraci. V zimovišti je navíc během přezimování kaprů velice přísně kontrolována kvalita vody.

Z toho krátkého výčtu snadno poznáte, že podmínky pro koi kapry jsou na farmě společnosti Koi Stahl přímo perfektní. Věříme totiž, pouze v klidném a stabilním prostředí mohou být kapři zdraví, spokojení a krásní, tak aby Vám, našim zákazníkům, mohli doma dlouho dělat radost.