Air-Aqua BioRotator Compact M

Air-Aqua BioRotator Compact M

ID produktu:

ysyje

BioRotator je bubnový filtr v kombinaci s kontinuálně rotujícím biologickým filtrem.

Nejdůležitější vlastnosti na první pohled:

  • více než 5x větší odbourávání odpadních látek bakteriemi ve srovnání s tzv. pohyblivými filtry*
  • rychlejší zrání biologie
  • vhodné pro silně proměnlivé množství rybího násadu/krmení
  • žádné ztráty energie čerpáním vody směrem nahoru ve srovnání s kapkovým filtrem
  • žádné vzduchové čerpadlo -> méně dusíku se rozpouští ve vodě

BioRotator Compact M

BioRotator Compact M je dodáván včetně:

  • víko
  • řídící elektronika
  • pohyblivé lůžko: Hel-X 17mm.

Kompaktní médium má 100 litrů Hel-X 17, má vestavěné proplachovací čerpadlo a dokáže zpracovat přibližně 35 m3/hod. Standardně je k dispozici připojení pro Super UV. UV lampy se snadno instalují do krytu. Kompaktní M má 2 UV přípojky


BioRotátory mají velmi nízkou spotřebu energie, malé rozměry, kvalitní výběr materiálů a plně automatický provoz. Jsou vhodné pro gravitační nastavení a lze je použít i jako čerpadlo. .

Biologická část je přibližně 60 % nad vodou a tedy v prostředí bohatém na kyslík (20 % oproti max. 4 % kyslíku ve vodě). To zajišťuje optimální saturaci kyslíkem. Efekt kapkového filtru je imitován, aniž by bylo nutné vodu čerpat.

Vzduchová pumpa je u tohoto typu filtru zbytečná, což výrazně snižuje negativní vliv rozpouštění dusíku ve vodě. Protože materiál biofiltru obklopuje mnohem více kyslíku, zrání filtru je rychlejší a efektivnější. Výkyvy v zatížení krmiva se také snáze absorbují. Amoniak a dusitany jsou odstraněny rychleji a lépe než u filtrů, kde je filtrační materiál zcela ponořen ve vodě. Voda po BioRotatoru je také bohatší na kyslík a ve vodě bohaté na kyslík jsou méně přítomny anaerobní (škodlivé) bakterie.

Provozní režim:

Voda stéká do bubnového síta a jsou zde odstraněny nečistoty větší než 70 mikronů (0,07 mm). Snímač hladiny vody měří, zda bubnem stále protéká dostatek vody. Pokud se sítko bubnu příliš ucpe, automaticky se spustí oplach. Nashromážděné nečistoty jsou ze síta zcela automaticky odstraněny vysokotlakým čerpadlem a dopravovány do kanalizace přes trysky a proplachovací kanál.

U modelů Compact běží jak biologická část, tak bubnový filtr nepřetržitě: jsou vzájemně propojeny. Výhodou je, že je potřeba pouze jeden motor a povrch bubnového filtru je nyní plně využit ke znečištění. Normálně je to asi polovina, protože se zašpiní pouze část pod vodou. To má za následek nižší frekvenci splachování a nižší spotřebu vody.

Více informací
váha (kg) 70
Max. průtok (m3/hod.) 30-45
Vstup (mm) 4x110
Výstup (mm) 4x110
Rozměry (mm) 1450x840x786
EAN 8717591054658

134 650 Kč

včetně DPH
EAN: 8717591054658
Hmotnost: 70 kg