Air-Aqua BioRotator L Doppio

Air-Aqua BioRotator L Doppio

ID produktu:

nyvyd

BioRotator je bubnový filtr v kombinaci s kontinuálně rotujícím biologickým filtrem.

Nejdůležitější vlastnosti na první pohled:

  • více než 5x větší odbourávání odpadních látek bakteriemi ve srovnání s tzv. pohyblivými filtry*
  • rychlejší zrání biologie
  • vhodné pro silně proměnlivé množství rybího násadu/krmení
  • žádné ztráty energie čerpáním vody směrem nahoru ve srovnání s kapkovým filtrem
  • žádné vzduchové čerpadlo -> méně dusíku se rozpouští ve vodě

BioRotator L Doppio je dodáván včetně:

  • víko
  • řídící elektronika
  • pohyblivé lůžko: Hel-X 17mm

 

Tento model má samostatný motor pro BioRotator a standardně má vestavěné proplachovací čerpadlo. Standardně jsou k dispozici také 2 přípojky pro Super UV. BioRotator Doppio má 180 litrů Hel-X a má také 470 litrovou komoru, kam lze v případě potřeby umístit další biologický materiál.

BioRotátory mají velmi nízkou spotřebu energie, malé rozměry, kvalitní výběr materiálů a plně automatický provoz. Jsou vhodné pro gravitační nastavení a lze je použít i jako čerpadlo. 

Biologická část je přibližně 60 % nad vodou a tedy v prostředí bohatém na kyslík (20 % oproti max. 4 % kyslíku ve vodě). To zajišťuje optimální saturaci kyslíkem. Efekt kapkového filtru je imitován, aniž by bylo nutné vodu čerpat.

Vzduchová pumpa je u tohoto typu filtru zbytečná, což výrazně snižuje negativní vliv rozpouštění dusíku ve vodě. Protože materiál biofiltru obklopuje mnohem více kyslíku, zrání filtru je rychlejší a efektivnější. Výkyvy v zatížení krmiva se také snáze absorbují. Amoniak a dusitany jsou odstraněny rychleji a lépe než u filtrů, kde je filtrační materiál zcela ponořen ve vodě. Voda po BioRotatoru je také bohatší na kyslík a ve vodě bohaté na kyslík jsou méně přítomny anaerobní (škodlivé) bakterie.

Provozní režim:

Voda stéká do bubnového síta a jsou zde odstraněny nečistoty větší než 70 mikronů (0,07 mm). Snímač hladiny vody měří, zda bubnem stále protéká dostatek vody. Pokud se sítko bubnu příliš ucpe, automaticky se spustí oplach. Nashromážděné nečistoty jsou ze síta zcela automaticky odstraněny vysokotlakým čerpadlem a dopravovány do kanalizace přes trysky a proplachovací kanál.

váha (kg) 70
Země výroby Nizozemí
Max. průtok (m3/hod.) 50
Doporučený max. objem koi jezírka (m3) 100
Doporučený max. objem koupacího jezírka/bazénu (m3) 150
Vstup (mm) 4x110
Výstup (mm) 3x110
Rozměry (mm) 2200x916x1150
Materiál Polypropylen
EAN 8717591054689

241 270 Kč

včetně DPH
EAN: 8717591054689
Hmotnost: 100 kg