AKCE
Air-Aqua Supertab - oxid chloričitý

Air-Aqua Supertab - oxid chloričitý

ID produktu:

vare3

12 TABLET V BALENÍ

SuperTab je oxidační oxid chloričitý (ClO2) ve formě tablet. Tato tabletová forma oxidu chloričitého je nově vyvinuta a velmi usnadňuje používání produktu. 

Oxid chloričitý (nesmí být srovnáván nebo zaměňován s chlorem) je relativní slabé oxidační činidlo. Proto může být přítomno ve specifických koncentracích v pitné vodě a rybnících se živými rybami.

Jedna tableta ve vodě vytváří 2000 mg CLO2 (1000 ml s 0,2% roztokem CLO2 = 10 000 litrů vody s 0,2 mg / l).

 Oxid chloričitý účinně rozkládá biofilm na rozdíl od chloru.

Biofilm je vrstva mikroorganismů přítomných v matrici, která se tvoří na povrchu a je v kontaktu s vodou. Patogeny se zapouzdřují do biofilmu, který působí jako bezpečný přístav pro tyto patogeny (např. Listeria, E. coli a Legionella). To je činí prakticky nedostupnými pro biocidy, zatímco tyto patogeny mohou být biocidem potaženy, pokud jsou volně plovoucí ve vodě. V biofilmu se mohou volně množit a kontaminace patogenu ve vodě může dosáhnout nepřijatelných koncentrací. Bez jakýchkoliv pochybností bylo prokázáno, že oxid chloričitý odstraňuje biofilm z (cirkulačních) systémů vodou a zabraňuje tvorbě biofilmu i při nízké koncentraci oxidu chloričitého.

Udržovací dávka 1 SuperTab stačí na 50 000 litrů vody. Pokud má váš rybník 10 000 litrů vody, můžete rozpustit 1 SuperTab v 1 litrové nádobě a pak přidat 200 ml do jezírka na koncentraci.
Od doby přidání do vody se oxid chloričitý "spotřebovává". UV lampa také zajišťuje postupnou degradaci produktu. Po jednom týdnu proto musí být přidána další dávka pro udržení požadované koncentrace. 
Koncentrace ClO2 přibližně 0,04 mg / l značně snižuje bakteriální zátěž bez ovlivnění biologie a akvakultury ve vodě.
Při vyšších koncentracích (od 0,2 mg / l do 0,5 mg / l) je ClO2 schopen výrazně snížit nebo dokonce eliminovat bakteriální problémy u ryb.  Je přípustná koncentrace až 0,4 mg / l pro pitnou vodu. 

Příklady použití: 
(Koi) rybníky s rybami: 
Začátek a údržba v průběhu sezóny: 
Pro soukromé uživatele je důležité nenechat bakteriální zatížení příliš vysoké a udržet ho pod kontrolou. Z dlouhodobého hlediska je v rybníku žádoucí udržet koncentraci 0,04 mg / l.
Zejména při velmi vysoké organické zátěži (např. V první aplikaci) se přidané množství spotřebuje poměrně rychle. V tomto případě se doporučuje podávat dávku každý druhý den po dobu 7 dnů. Poté dávejte dvakrát týdně dávku po dobu čtyř týdnů. 
Kromě toho je organická zátěž v létě mnohem vyšší než v zimě. 
SuperTab nejenže snižuje bakteriální zátěž, ale také odstraňuje mnoho organických materiálů ze stěn a potrubí po delší době používání. Váš rybník bude postupně viditelně čistější!

Vysoká bakteriální zátěž:  Relativně vysoké bakteriální zátěži vody v jezírku by měla být dávka zvýšena na 1 SuperTab na 20 000 litrů nebo dokonce na 1 SuperTab na 10 000 litrů. Pokud se dávka podává denně po dobu delší než jeden týden,  bakteriální zátěž se drasticky  sníží. 

(Plavání) rybníky bez ryb:
Pro koupaliště bez ryb se doporučuje vyšší dávka 0,1 až 0,2 mg / l. Výrobek nevyvolává zápach chloru a je proto ideální pro snížení bakteriální zátěže. V rybnících se po určité době tvoří vrstva bahna, která může mít za následek nepřípustně vysokou bakteriální kontaminaci vody. Oxid chloričitý v nízkých koncentracích nemá škodlivé účinky na rostliny. SuperTab také redukuje typický zápach u rybníka: voda při použití SuperTabu voní. 

Čištění povrchů, oplachových a dezinfekčních systémů 
Povrchy, potrubí a vodní nádrže lze dezinfikovat v koncentraci 0,4 mg / lv čisté vodě (!). Biofilmy jsou také odstraněny.

1 799 Kč

1 166 Kč

včetně DPH
EAN: 8717591050568
Hmotnost: 500 g