Airaqua SuperSieve L

Airaqua SuperSieve L

ID produktu:

sa5eb

SuperSieve je k dispozici v několika modelech: Medium, Large a eXtra Large. Vnitřní přepad je důležitý pro gravitační síto, protože do značné míry určuje kapacitu síta.

Sieve Medium a Large mají 3x vstup 110 mm, takže je nabízena možnost připojení například 2 spodních odtoků v kombinaci se skimmerem. Model XL má dokonce vstup 4x 110 mm. SuperSieve navíc nabízí možnost snadno namontovat 1 (model M a L) nebo 3 UV lampy (model XL) na spodní část.
Výklopný ventil se otevírá a zavírá úplně při poměrně malé změně hladiny vody pod sítovým prvkem. Výsledkem je, že SuperSieve má velmi stabilní a vysokou hladinu vody pod sítovým prvkem. To je důležité, aby se zabránilo „větrání“ čerpadla. Sítový prvek je přesně utěsněn speciálně vyrobenými pryžemi na samotném pouzdru, takže voda (a tedy nečistoty) nemohou procházet sítovým prvkem nefiltrované.

Voda je vedena přes přepážky na sítovém prvku. Pod sítovým prvkem je také namontována vodicí deska, která vede vodu klidně a co nejdále od připojení čerpadla.
SuperSieve má několik přípojek čerpadla o průměru 90 mm, takže lze samostatně připojit i další čerpadlo skimmeru. U každého modelu je volitelně k dispozici hrubší síto (700 mikronů) a víko.


Vnitřní přepad sítka je vzdálenost od horní části pouzdra k bodu, kde voda přetéká vnitřně k prvku filtru. Čím větší je tato vzdálenost, tím lepší a flexibilnější ji lze použít. Protože voda proudí do SuperSieve prostřednictvím komunikačních nádob, je maximální dostupný tlak vody, který je k dispozici, určen touto výškou. Pokud je tento výškový rozdíl 26 cm (standard SuperSieve), odpovídá to tlaku vody 0,026 bar. Tento tlak vody je nezbytný pro přesun vody z rybníka na síto. Před instalací musí být SuperSieve již 3 cm nad maximální hladinou vody a je třeba vzít v úvahu kolísající hladinu vody v jezírku. Předpokládejme, že klesne o 5 cm (např. Vypláchnutím filtru), pak zbývá 0,018 baru z 0,026. Pokud má síto pouze výškový rozdíl 17 cm, pak v tomto scénáři zbývá pouze 9 cm = 0,009 baru, aby se voda dostala potrubím z rybníka na síto. To často vytváří kritické situace, protože na síto se dostává příliš málo vody. Čerpadlo často přijímá vzduch, což vede k nepříjemnému hluku a kavitaci (zrychlenému opotřebení) čerpadla.

data

Více informací

Více informací
váha (kg) 35
Výrobce Air-Aqua BV
Značka Air-Aqua
Země výroby Nizozemí
Min. průtok m3 / hod 3
Max. průtok (m3 / hod) 30
max. Objem koupacího jezírka / vany (m3) 120
max. Objem koi rybník (m3) 60
Vstup (mm) 3 x 110
Rozměry (mm) 61 x 35 x 99,5

38 900 Kč

včetně DPH
EAN: 8717591050933
Hmotnost: 35 Kg