FlowFriend PRO (105 000 l)

FlowFriend PRO (105 000 l)

ID produktu:

tu2ug

FlowFriend je daleko napřed v oblasti energeticky účinného čerpání vody. FlowFriend již splňuje nejvyšší třídu MEI nad 0,7. Třída MEI, index minimální účinnosti, souvisí s účinností jak motoru, tak hydrauliky čerpadla a je směrnicí zavedenou v roce 2012, aby byla úspora energie u vodních čerpadel povinná.

Toto čerpadlo s oběžným kolem má nízkou dopravní výšku a vysoký objem vody. Například při vodním sloupci 0,5 m je k dispozici výkon 50 m3/hod při spotřebě 200 wattů. Oblasti použití jsou vícekomorové filtry, filtry s pohyblivým ložem a bubnové filtry. Často se také používají v recirkulačních systémech rybích farem.


Abychom zdůraznili zvláštnost tohoto úspěchu: od července 2014 bude EU vyžadovat minimální MEI ve výši 0,4.

Řada FlowFriend:
• extrémně energeticky účinná
• standardní regulace průtoku/rychlosti
• volitelná regulace 0-10 V
• velké průtoky s nízkou spotřebou energie
• extrémně tichý
• velmi účinný motor s permanentními magnety nové generace
• 3 různé optimalizované kryty čerpadel, kompletně odlité z nerezové oceli 316
• optimální vyladění pro všestranné použití vysoce účinný motor IE4
• motor vyvinutý a vyrobený v Německu
• celosvětově použitelný: napětí v rozsahu 100-240V /50-60 Hz

Standardně má každý typ FlowFriend nastavitelnou rychlost (600-2550 ot./min.). Pro regulaci je na čerpadle zabudován displej, kde lze odečítat i výkon a hodiny. Každý FlowFriend lze ovládat také externě přes volitelný vstup 0-10V. Velkou výhodou motorů s permanentními magnety oproti frekvenčně řízeným asynchronním motorům je pozoruhodně vysoká účinnost při nízkých otáčkách. Ve vyšších otáčkách jsou však také výrazně hospodárnější.

Důmyslná tělesa čerpadla
Hydraulika čerpadla se skládá z oběžného kola čerpadla a tělesa čerpadla. Hydraulika FlowFriend je vyrobena výhradně z lité nerezové oceli 316. Robustní, hladký a dokonalý tvar pro minimální vnitřní ztráty.

Hydraulika určuje:
• do značné míry celkovou účinnost čerpadla
• vhodnost čerpadla pro konkrétní aplikaci

 

FlowFriend PRO
Toto vrtulové čerpadlo má nízkou dopravní výšku a velký objem vody. Například při 0,5 mwc je k dispozici kapacita 50 m3/hod při spotřebě 200 Watt. FlowFriend PRO má sací/tlakové připojení minimálně 125 mm, aby se minimalizovaly vnitřní ztráty čerpadla. PRO dokáže zvládnout podstatně větší tlak než takzvané systémy založené na 'vzduchovém zdvihu' a díky své nastavitelnosti je PRO extrémně flexibilní při použití. Aplikace jsou vícekomorové, filtry s pohyblivým ložem a bubnové filtry.

Motor a těsnění
FlowFriend má velmi kvalitní hřídelové těsnění Eagle Burgmann. Samotný motor byl vyvinut a je vyroben jedním z

Největší a hlavní německý výrobce elektromotorů. Účinnost motoru se v závislosti na otáčkách pohybuje mezi 88 a 94 %.


Suchý běžec nebo mokrý běžec

FlowFriend je nasucho instalované čerpadlo s hřídelovou ucpávkou (suchý chod). Tato technika je z hlediska energie a bezpečnosti lepší volbou ve srovnání s takzvanými mokrými vlečky (kde se kotva čerpadla otáčí ve vodě). Z tohoto důvodu se v průmyslových aplikacích téměř výhradně používají čerpadla s hřídelovou ucpávkou. Vzhledem k tomu, že kotva a stator jsou u suchých žlabů umístěny extrémně blízko sebe, mají výrazně menší ztráty energie během provozu ve srovnání se suchými žlaby. S mokrými běžci je vždy kompromis. Pokud je vzdálenost mezi statorem a kotvou velmi malá, je riziko poškození v důsledku uvíznutí nečistot mezi kotvou a statorem velmi vysoké. Pokud se však vzdálenost zvětší, energetické ztráty čerpadla se zvýší na druhou.
Pokud je poškozena statorová strana bezucpávkového ventilu, je možný přímý kontakt mezi jádrem (s napětím nad 300 V) a vodou. Mokrý běžec se proto nedoporučuje pro aplikace, kde se lidé dotýkají vody nebo v ní plavou.

Výsledek čerpadla se nejlépe odráží v tabulkách a specifikacích čerpadel. Čerpadlo bylo testováno ve zkušebním zařízení, které vyhovuje následujícím normám: NEN-EN-ISO 9906. Čerpadlo vyhovuje evropské směrnici 2009/125/EC (požadavky na ekodesign vodních čerpadel). Grafy a specifikace najdete v naší brožuře.

 

85 670 Kč

včetně DPH
EAN: 8717591051473
Hmotnost: 15 kg