Jak repasovat staré nefunkční jezírko

Zbavte se staré a nefunkční filtrace 80tých let jako je Tripond center vortex nebo jiné komorové filtrace ať již zakoupené a nebo vyrobené po domácku.

Vykopejte ji a odvezte do sběrného dvora.

Je k ničemu!

Míváte problémy s vodou ? Jsou vaše ryby lekavé?

Včera bylo pozdě se jí zbavit. Je to nefunkční filtrační systém ,který je dobrý pouze pro firmu co jej namontovala a to doslovně.

Pořizovací cena je jedna pětina toho co jste za tuto filtraci zaplatili.

A to nebudeme počítat cenu chemikálií které jste do jezírka museli nalít.

Chtěli jste mít koupací jezírko aby se vaše děti koupali ve zdravé přírodní vodě ...no mohli jste si nechat ten starý bazén a lít tam savo a chlor jako soused a vyjde to nastejno. 

  

 

My máme řešení:

 

Na počátku nového tisíciletí byly bubnové filtrace pro většinu chovatelů okrasných ryb cenově nedostupné. Mnoho lidí si neuvědomovalo výhody této novinky a spíše ji považovali za zbytečný luxus. Situace se začala měnit v následujících letech, kdy na trh vstoupili noví výrobci bubnových filtrací a ceny začaly klesat. 

Dnes jsou bubnové filtrace považovány za nezbytnou součást kvalitně navržených zahradních jezírek pro chov okrasných ryb, zejména koi kaprů

 

No a jak to funguje?

Bubnový filtr je konstruován tak, aby zachycoval z vodního toku i velmi jemné částice nečistot (< 70µ).

Pomocí gravitace nebo vodního čerpadla protéká voda vnitřkem bubnového filtru přes stěnu směrem ven. Nečistoty se usazují na sítu upevněném na stěně filtru, který má určitou jemnost (standardně 70µ).

Bubnový filtr má zabudovaný kontrolní systém, který zabraňuje ucpaní filtrace. Tento systém neustále monitoruje úroveň hladiny vody ve filtru. V případě ucpání filtru postupným nahromaděním nečistot dojde ke změně úrovně hladiny vody, což aktivuje čistící proces. 

Během čistícího procesu je buben filtru omýván zvnějšku vodou, kterou rozstříkávají trysky napojené na zabudované čerpadlo. Znečištěná voda se shromažďuje na vnitřní straně bubnového filtru a odtéká do žlabu napojeného na kanalizaci. Pro zajistění důkladného vyčistění bubnového filtru pokračuje proces čištění ještě 14 vteřin poté, co se úroveň hladiny vody dostala do normálu. A dále předčištěná voda pokračuje do biologické části kde vodu ošetří "hodné" bakterie, které žijí na filtračním médiu Hel-X® 17 KLL 

To má vynikající vlastnosti a jako médium v pohyblivém loži představuje rozumnou alternativu v biologickém filtru. Kromě toho lze filtrační médium Hel-X® 17 KLL použít v bubnovém filtru nebo ve filtračních čerpadlech, protože se jedná o vysoce výkonné filtrační médium vyrobené z plastu.

Filtrační médium Hel-X® 17 KLL zajišťuje dobrou kvalitu vody ve vašem jezírku s nejvyšší možnou degradací nitrifikace. Filtrační médium Hel-X® 17 KLL je tedy velmi dobře vhodné pro odstraňování amonia a dusitanu v poslední filtrační komoře (čistá voda) a nevyžaduje žádné čištění díky stálému pohybu a tak nemusí být obnovováno. Kromě toho lze toto médium použít i pro biologické čištění odpadních vod.

Upozornění:  Filtrační médium Hel-X® 17 KLL se musí volně vznášet a nesmí být uloženo v sáčku s filtračními médii. 

Nabízíme pouze bílý filtrační materiál Hel-X. Vyrábí se z nových a čistých granulí, černý Hel-X je znovu z recyklovaných granulí. U bílých Hel-X jsou usazené bakteriální kultury rychleji viditelné díky zabarvení bílého materiálu což je výhoda bílého Hel-X ve srovnání s černou variantou.

Přesvědčili jsme vás?

Pokud ano rádi vás přivítáme u nás ve firmě kde uvidíte dva recirkulační systémy za použití výše uvedené technologie v praxi a co víc jeden z nich byl původně připojen na Tripond center vortex. Neslibujeme nic co jsme sami nevyzkoušeli.