Japonské farmy: Sakazume Koi Farm

Kohaku z dobrého rodu 

Sakazume Koi Farm byla založena v roce 1914 panem Sakutaro Sakuzume, předkem současného majitele pana Skinsaku Sakazume, v období, kdy se začaly v oblasti Yamakoshi objevovat první koi farmy. Poté, co pan Sakutaro založil značku "Sakubei Kohaku" se převážně zaměřil na produkci Kohaku, která vycházela z rodové linie Yagozen Kohaku. Kapři z této linie z oblasti Yamakoshi měli úžasnou červenou Hi.

 

Mladý chovatel bez zkušeností

Současný majitel farmy, pan Skinsaku Sakazume, v době studií na základní a střední škole trávil čas krmením koi kaprů v horách. V roce 1972 se ve svých 25 letech začal naplno věnovat chovu koi kaprů. V Sakazume Koi Farm začal pracovat bez předchozích zkušeností.

Jeho přístup k chovu Nishikigoi je stejný jako měli jeho předci: "Dávej pozor na své koi kapry a pečuj o ně". Učili jej, aby zašel k rybníkům zkontrolovat ryby s prvními paprsky úsvitu, a tak to činní do dnes. Domnívá se, že chov Niskikigoi by měl být v souladu s přírodou, a proto bychom s ní měli spolupracovat.

 

Šlechtileské úspěchy

Pan Sakuzame je nejen úspěšným chovatelem koi kaprů, ale i šlechtitelem varianty Aigoromo nesoucí jeho jméno "Sakazume Aigoromo". Aigoromo od Sakazume jsou vysoce ceněni japonskými i zahraničními milovníky koi.