Péče o jezírko - Jaro

Na jaře se objevují dva procesy najednou: na jedné straně vzrůstá teplota vody a ryby se začnou po zimě probouzet a proto je nezbytné zvolit správné krmivo pro nízké teploty a začít přidávat vitaminy, aby se zvýšila odolnost ryb. Je to jediné opatření k účinnému předcházení nemocem,jako je jarní viremie.

Na druhou stranu mnoho živin rozpuštěných ve vodě vede k rostoucímu růstu řas,které je podpořeno slunečním zářením. Stín který poskytují rostliny ať v jezírku nebo okolo něj stále chybí. Proto je potřeba zničit zdroj potravy nově rostoucích řas nejlépe přípravkem odstraňujícím fosfáty.

Zároveň je doporučeno sledovat karbonovou tvrdost vody zejména po deštích které silně ředí obsah minerálů a tím vzniká velmi měkká voda to znamená nízké PH. Ke zkontrolování vody jsou na trhu testy od různých společností a některé z nich lze již vyhodnocovat díky aplikaci na chytrých telefonech a následně konzultovat s odborníky.Pro podrobnější informace nebo jinou pomoc spojenou se špatně fungujícím jezírkem nás neváhejte kontaktovat.